rabsana logo

مجوز پرداخت یاری

خدمات دریافت مجوز پرداخت یاری

اگر قصد دارید که شرکتی در زمینه پراخت آنلاین تاسیس نمایید، نیاز به مجوز پرداخت یاری خواهید داشت. این مجوز زیر نظر بانک مرکزی به منظور بهینه سازی و کنترل بهتر سیستم بانکی صادر می شود.

به همین دلیل دریافت این مجوز بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد که باعث پیچیده شدن فرایند دریافت مجوز پرداخت یاری برای بسیاری از افراد شده است. به منظور سهولت در فرایند دریافت مجوز پرداخت یاری، شرکت فنی و مهندسی رابسانا سرویس دریافت مجوز پرداخت یاری را راه اندازی کرده است.

با استفاده از این سرویس در مدت زمان کوتاهی می توانید مجوز پرداخت یاری خود را دریافت و ، به شبکه شاپرک متصل شده و به صورت گسترده شروع به فعالیت کنید. کارشناسان شرکت رابسانا در تمام مراحل در کنار شما خواهند بود تا فرایند دریافت مجوز پرداخت یاری را برای شما در کوتاه ترین زمان انجام دهند. همچنین کارشنان بخش پشتیبانی نیز به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما هستند.

خدمات دریافت مجوز پرداخت یاری

مجوزپرداخت یاری چیست؟

نظر به توسعه فضای کسب و کار و شناسایی نیازهای جدید در این حوزه، نهادهای جدیدی به منظور تسهیل پرداخت‌های الکترونیک ظهور کرده‌اند. بر این اساس، مجوزی با عنوان پرداخت یار مطرح شده است که با انعقاد قرار داد با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت، امکان استفاده از ابزارهای پذیرش و اتصال به شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) به صورت غیر مستقیم برای این نهاد میسر می‌شود.

پرداخت یاران جهت فعالیت در شبکه الکترونیکی پرداخت ، ملزم به رعایت دستورالعمل ها و مقررات وضع شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی و شرکت شاپرک هستند.

مجوز پرداخت یاری، راهی برای کنترل بهتر سیستم بانکی کشور است.

با توسعه و افزایش کسب و کارهای آنلاین و شناسایی نیازهای پرداختی جدید در این حوزه، بانک مرکزی نهادهای جدیدی را تحت عنوان”پراخت یار” برای تسهیل امور پرداختی کسب و کارها و ارائه سریع تر و راحت تر ابزارهای پرداخت، معرفی کرده است .پرداخت یارها با دریافت مجوزهای قانونی لازم و انعقاد قرار داد با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) به شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) متصل می‌شوند و به صورت غیرمستقیم می‌توانند ابزارهای پذیرش و پرداخت را ارائه دهند.

در نتیجه شرکت دارنده مجوز پرداخت یاری در چارچوب سند تدوینی از سوی بانک مرکزی و بر اساس قرارداد منعقده با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) و شاپرک، می‌تواند پرداخت‌های بدون کارت از جمله پرداخت‌های درون برنامه‌ای مبتنی بر زیرساخت‌های همراه را برای پذیرندگان خود انجام داده و سپس به شبکه شاپرک ارسال نمایند. موضوع فعالیت پرداخت یار شامل ارائه خدمات پرداخت و نظارت بر عملکرد پذیرندگان پشتیبانی شده پس از اتصال آنها به شبکه الکترونیکی پرداخت است. طبق ضوابط بانک مرکزى جمهورى اسلامى ایران، شرکت‌هاى داراى مجوز پرداخت‌یارى می‌توانند در فضاى موبایل و اینترنت که نیاز به کارت فیزیکی جهت پرداخت نیست؛ سرویس‌هاى متنوع و داراى ارزش افزوده‌ای را براى مشتریان ارائه دهند. این سرویس‌ها نهایتا از طریق سوئیچ شرکت‌هاى PSP پردازش شده و به سمت شاپرک ارسال می‌شوند. هدف این سند تبیین فرایند اجرائی فعالیت شرکت‌های پرداخت یار و پذیرندگان پشتیبانی شده در حوزه پولی کشور است. موضوع فعالیت پرداخت یار شامل بازاریابی، انعقاد قرارداد، ارایه خدمات پرداخت و نظارت بر عملکرد پذیرندگان پشتیبانی شده پس از اتصال آن‌ها به شبکه الکترونیکی پرداخت کشور است.

باید نبایدهای مجوز پرداخت یار:

  • پرداخت یار به هیچ عنوان حق مبادرت به انجام فعالیت‌های بانکی و اعتباری را ندارد.
  • صدور هرگونه ابزار پرداخت، انتشار پول الکترونیک و عملیات ارزی در فعالیت پرداخت یاری ممنوع می‌باشد.
  • پذیرش هرگونه ابزار پرداخت صادر شده توسط غیر بانک و پردازش و انتقال تراکنش‌های آن‌ها توسط پرداخت یارها ممنوع است.
  • پرداخت یار موظف به رعایت کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره و قبول اصلاحات و تغییرات احتمالی این مقررات که توسط بانک مرکزی اعلام می‌گردد بوده و مکلف است عملیات خود را با دستورالعمل‌های صادر شده تطبیق دهد.
  • پرداخت یار موظف به رعایت قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم مطابق با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  • پرداخت یار موظف به نگهداری سوابق فعالیت پذیرندگان خود، شامل رسید تراکنش‌های آن‌ها و کلیه قراردادهای فی‌مابین است.
  • پوشش ریسک‌های ناشی از عملکرد پرداخت یار به عنوان یکی از پذیرندگان شبکه پرداخت الکترونیک و نظارت بر عملکرد آن‌ها با شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پرداخت طرف قرارداد با آنهاست.
  • پرداخت یار مجاز به تجمیع مبالغ ناشی از تراکنشهای پذیرندگان پشتیبانی شده خود در حسابی که در توافقنامه بین پرداخت یار و شاپرک اعلام شده و مورد تایید قرار گرفته است میباشد و استفاده از هر نوع حساب دیگری برای تجمیع مبالغ تراکنشها ممنوع است.
  • پرداخت یار موظف به نظارت بر عملکرد پذیرندگان پشتیبانی شده خود است.
  • ارائه خدمات تحت مجور پرداخت‌ یاری توسط پذیرنده پشتیبانی شده پرداخت یار ممنوع بوده و آن‌ها موظفند نسبت به قطع خدمت ارائه شده به پذیرنده پشتیبانی شده متخلف اقدام کند.

مشتریان

اشخاص حقیقی و حقوقی که به ما اعتماد کردند.

مایل‌اید از محصولات گروه رمزین دیدن کنید؟

مشاهده محصولات